Kaip prižiūrėti ir valyti roletus?

Geriausia apsauga — prevencija Daugelis roletų audinių yra impregnuoti,
tad apsaugoti nuo kasdienių nešvarumų, ypač nuo iš gatvės patenkančio purvo, pritraukimo. Vis dėlto, dulkės kaupiasi kiekvienuose namuose, svarbiausia — neleisti joms įsisenėti, prižiūrėti roletus. Specialistų teigimu, roletai reikalauja iš tiesų nedaug priežiūros. Rekomenduojama kas 3-4 mėnesius tiesiog nuvalyti dulkes. Tai padaryti galite specialia dulkių valymui skirta pašluoste arba dulkių siurbliu — tokiu atveju naudokite minkštais šereliais padengtą siurblio antgalį, taip pat svarbu nustatyti mažesnį prietaiso galingumą. Siurbdami būtinai prilaikykite audinį. Viską darant teisingai atsikratysite dulkių ir nesugadinsite roletų audinio.
Dėmių valymas Bene dažniausiai pasitaikančios roletų dėmės, ypač šiltuoju metų laiku, tai smulkūs vabzdžiai, kurie prie audinio prisispaudžia vyniojant roletą. Taip atsitikus, vėlgi, pirmiausia rekomenduojame pabandyti tiesiog išsiurbti. Jeigu liko dėmelė, ji paprastai nusivalo sausa kempinėlė. Svarbiausia — netrinkite per stipriai, bet naudokite šiurkščiąją šluostės pusę. Jeigu dėmė nėra įsisenėjusi, turėtų nesudėtingai nusivalyti. Kempinėle valyti rekomenduojame ir kitokio purvo dėmes, kurių nepašalina siurblys.
Jeigu ant roletų pastebėjote riebalų ar kitų sunkesnių, įsisenėjusių dėmių, prieš valant rekomenduojama kempinėlę sudrėkinti. Žinoma, valant drėgna kempinėle taip pat reikia būti atsargiems. Jeigu dėmė vis tiek lieka, pabandykite šluostę sudrėkinti vandens ir mažos koncentracijos indų ploviklio arba muilo mišinyje, venkite tų, kurių sudėtyje yra alkoholio, amoniako. Geriausia iš pradžių valymą priemone išbandyti ant audinio kraštelio — įsitikinsite, ar jis tinkamas, neblukina spalvos, nedeformuoja roleto. Valykite labai atsargiai, pernelyg netrindami audinio, po to dar keletą kartų perbraukite tik vandeniu sudrėkinta šluoste. Ir būtinai leiskite audiniui gerai išdžiūti, tik jokiu būdu jo nelyginkite! Beje, prieš valant roletą nepamirškite nuimti metalinių ar plastmasinių jo detalių.