Kokias rinktis vidaus duris?

Rinkdamiesi vidaus duris, joms paprastai keliame kiek mažesnius reikalavimus nei lauko durims. Vis dėlto nors jos neturi atlaikyti šalčio ciklų, neprivalo būti itin saugios ir neišlaužiamos, tačiau renkantis duris neužtenka, kad jos tik gražiai atrodytų.
Laminuotos durys. Laminuotų durų technologijos principas – ant durų presu užklijuota speciali plėvelė. Tokių durų privalumai yra didelis pasirinkimas tarp modelių, sandaros ir kainos. Vis dėlto, laminuotos durys yra mažiau atsparios stipriam mechaniniam poveikiui, be to jas, skirtingai nuo medinių ar faneruotų durų, sunku restauruoti.
Medžio masyvo durys. Šio tipo durys gaminamos iš vieno medžio medienos. Jos pasižymi ilgaamžiškumu, jų paviršių galima atnaujinti, perdažyti. Esant būtinybei, jas galima restauruoti. Tačiau dėl savo solidaus svorio tokios durys, laikui bėgant, gali nusėsti ir sandariai nebeužsidaryti, o taip pat jos gali deformuotis dėl drėgmės patalpose, kuri atsiranda keičiantis oro sąlygoms.
Faneruotos durys. Jų gamybos principas – durų pagrindo apklijavimas medienos lukštu naudojant karštą presą. Faneruotos durys priskiriamos vidutiniškai kainuojančiai produkcijai. Šiuo metu rinkoje jų galima įsigyti su skirtingos sandaros vidumi. Pigiausios iš jų būna su kartoniniu-akytu užpildu. Galima rinktis medžio drožlių ar klijuotos medienos užpildus. Faneruotų durų paviršių galima atnaujinti.
Garso laidumas. Perkant duris verta pasidomėti ir jų garso laidumo savybėmis – juk duris būtent ir uždarome norėdami privatumo bei ramybės. Durų garso izoliacija priklauso nuo daugelio kriterijų. Atkreipkite dėmesį į varčios storį, ar į staktą yra įdėta sandarinimo juosta, ar yra numatytas slenkstis.
Priežiūra. Durų valymui naudoti priemones skirtas natūralaus medžio baldų priežiūrai – durų nepatartina valyti drėgnomis servetėlėmis. Geriausia, jeigu durys yra padengtos laku, o ne vašku, kadangi vaško danga yra neatspari nešvarumams ir nuvalyti jų namų sąlygose yra labai sunku.